Dell Data Kurtarma : Dell teknik servis olarak depolama aygıtlarının bazı zamanlarda farklı nedenlerden dolayı arızalandığını söyleyebiliriz. Depolama aygıtlarında sorun çıktığında depolama aygıtlarında yer alan verilere erişebilmek mümkün değildir. Depolama aygıtlarında yer almakta olan verileri kurtarabilmek için Dell Data Kurtarma işlemi yapılması gerektiğini söyleyebiliriz. Hangi yazılım kullanılırsa kullanılsın kurtarma işleminde bazı zamanlarda başarı oranının düşük olduğu görülebilir. Veri kurtarma işlemi yapılırken eğer bilinçsiz bir şekilde yapılır ise bilgisayarlara kalıcı hasar verilebilir. Kalıcı hasar vermemek için tüm notebook ve laptop data kurtarma işlemleri mutlaka uzman bir kişi tarafından yapılması gereklidir. Verilerin silinmemesi için yapılacak olan işlemler sırası ile yapılmalıdır.

Dell servisi olarak veri kurtarma işlemleri yapılmadan önce arızanın tamamen tespit edilmesini sağlamaktayız. Veri kurtarabilmek için bazı hallerde öncelikli olarak arızanın giderilmesine de ihtiyaç duyulabilir. Veri kurtarma genellikle bilgisayarlar arızalandığında ihtiyaç duyulan bir işlemdir. Bilgisayarın tamamen işlemcisinin ve anakartının çökmesinin korkulduğu süreçlerde arızaya hiç bakmaksızın bilgisayara açılabilecek kadar enerji verilerek veri kurtarılma işlemi yapılmaktadır.

Veri kayıplarının önüne geçebilmek için mutlaka yedekleme yapılarak kişinin çalışmalarını sürdürmesi gereklidir. Virüsler nedeni ile de bazı zamanlarda veri kayıpları gerçekleşebilir. Veri kayıplarını virüsler nedeni ile eğer kaybetmek istenmiyor ise mutlaka sürekli olarak güncel durumda olan bir antivirüs programı kullanmak gereklidir. Notebook ve laptop içeriğindeki veriler eğer çok önemli ise farklı depolama aygıtları kullanılarak yedekleme yapılabilir veya bulut depolama sistemleri kullanılarak yedek alma işlemi yapıldığında da veri kayıpları önlenilebilir.

Dell servis hizmetleri veren firmamız tüm laptop ve notebooklar için mutlaka her yıl iki kez olmak üzere bakım yapılmasını tavsiye etmektedir. Bakım süreci için bize getirilen cihazlarda daha sonradan oluşabilecek arızaların da önüne geçilerek veri kayıplarına engel olunabilmektedir. Veri kayıpları belki de aylarca yapmış olduğunuz işlerin kaybolmasına neden olacak ve bakım sürecini geçirdiğiniz için yüksek maliyette kaybınız olacaktır. Dell servis hizmetleri olarak vermiş olduğumuz tüm hizmetler sonrasında garanti süresi uygulaması yapmaktayız. Yapmış olduğumuz tüm işlemler sonrasında belirli bir süre için tüm bilgisayarlarınız garanti kapsamı altındadır.