MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]dellservismerkezi.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Dell Yedek Parçaları

Dell Yedek Parçaları

Dell Yedek Parçaları ; Laptop ve notebook bilgisayarlar artık her yaşta kişinin aktif olarak kullandığı cihazlar haline gelmiştir. Bu cihazlar genellikle çocuklarda oyun için yetişkinlerde ise sosyal medya takibi veya görevlerini yerine getirebilmek için veri depolaması işlemleri için kullanılmaktadır. Notebook ve laptop bilgisayarlar bilgisayar üretim firmaları tarafından üretilmektedir. Bu cihazların üretimi sağlam ve kalite içerikli yapılarak bazı darbelere ve arıza yapabilecek girişimlere dayanıklı olarak üretilmektedir. Laptop ve notebook bilgisayarların arızalanmasının en büyük nedenlerinden birisi olan kullanıcı hataları ve cihazların kullanım ömürlerinin dolması nedeni ile oluşan arızaların oluşmaması için mutlaka her yıl düzenli olarak laptop ve notebook bilgisayarların bakımlarının yapılması gerekir.

Bakımları düzenli olarak yapılan laptop ve notebook bilgisayarların arıza yapmadan uzun süre hatta kullanım ömürleri dolduktan sonra bile aktif bir şekilde kullanılabildiği görülebilir. Dell laptop yedek parça servisi olarak siz değerli müşterilerimize uzun bir süreden beri bakım ve onarım desteği vermekteyiz. Tüm hizmetlerimizden faydalanmak için bizlere telefon numaralarımızdan, internet adreslerimizden ve mail adreslerimizden ulaşabilirsiniz. Arıza yapan cihazların öncelikli olarak bazı parçalarının zarar görüp görmediği tarafımızca gözden geçirilmektedir. Daha sonrasında dell yedek parça servisi hizmeti veren firmamızda birebir aynı parçalar kullanılarak eğer ihtiyaç varsa parça değişimi yapılmaktadır.

Anakart Arızaları

Dizüstü bilgisayarlarda en sık karşılaşılan arızalardan birisi olan anakart arızaları Dell servisi olarak tarafımızca hızlıca giderilebilen arıza çeşitleridir. Anakart arızaları laptop ve notebook bilgisayarlarda geliştiğinde mutlaka bu cihazların arızalarının hızlı bir şekilde giderilmesi gerekir. Bunun nedeni cihazın anakartının içerikte bulunan başka parçalara da zarar vererek arıza yapabilmesidir. Anakart arızalarının çözümünde genellikle anakart birebir aynı orijinal parça ile değişim yapılarak iyileştirilmektedir.

Anakart arızalarının oluşmaması için aralıklı süreçlerde cihazların bakıma tabi tutulması cihazların anakart arızalarının ertelenmesine veya hiçbir şekilde cihazlarda anakart arızası görülmemesini sağlayabilir. Dizüstü bilgisayarlarda en fazla cihazların arızalanmasına neden olabilen etkenler cihazlar taşınabildiği için sık sık düşürülmesidir. Yere düşen cihazların anakartlarında, ekranlarında veya şarj girişlerinde kırıklar oluşur. Cihazların parçalarında kırık oluşması çoğu zaman cihazın tamamen çalışmamasına neden olabilir.

 

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Ara..