MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]dellservismerkezi.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Dell Laptop Servisleri

Dell Laptop Servisleri

Dell Laptop Servisleri : Laptop ve notebook çeşitleri ülkemizde aktif olarak son on yılı aşkın bir zamandan beri kullanılmaya başlanmıştır. Bu cihazlar masaüstü bilgisayarlara göre çok daha kolay kullanılabildiği için daha fazla kullanılır. Taşınabilir olması daha çok tercih edilmesinin nedenlerinden birisidir. Laptop ve notebook çeşitleri kaliteli ve dayanıklı ürünler olarak bilgisayar üretim firmaları tarafından üretilmektedir. Fakat her elektronik ve dijital cihaz gibi notebook ve laptopların da her yıl mutlaka bir bakımdan geçirilmesi gereklidir.

Uzman bir servis elemanı tarafından bakıma tabi tutulan bu cihazlar yıl boyunca hiç arızalanmadan kullanılabilirler.  Dell teknik servis olarak laptop ve notebooklarda yapmış olduğumuz tüm tamirler neredeyse bakımsızlık nedeni ile oluştuğu görülmüş olan tamir çeşitleridir. Notebook ve laptoplarda görülen diğer tamir nedenleri ise bilgisayar ekranlarının kırılması ve notebook ve laptopların su ile temas etmesi nedeni iledir. Su ile temas eden tüm bilgisayar çeşitleri mutlaka hiçbir şekilde kurcalanmadan Dell laptop servisleri tarafından bakıma tabi tutularak tamir edilmelidir.

Dell servisi olarak siz değerli müşterilerimiz için bu makalemizin içeriğinde notebook ve laptopların sıvı teması sonrasında neler yapılması gerektiği hakkında bilgiler verdik. Yazımızın devamını okuyarak notebook ve laptoplarda sıvı teması sonrasında neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Geri dönüşü en zor arızalardan birisi olan sıvı teması arızalarında eğer klavye üzerine dökülen suyun miktarı bir hayli fazla ise anakart, işlemci veya iç parçalardan bir kaçının bu sıvıdan etkilenmesi muhtemeldir.

Sıvı teması genellikle klavye üzerinde dökülen çay, kahve gibi içecekler nedeni ile oluşur. Eğer klavyeye dökülen su hızlı bir şekilde yumuşak bir bez ile alınabilir ise iç kısımlarına dağılmadan cihaz kurtarılabilir. Fakat bazı cihazlarda klavyeye dökülen su hızlı bir şekilde cihazın iç parçalarına sızarak cihazın kısa devre yapmasına neden olabilir. Bu da bir notebook ve laptopun sıvı teması ile oluşan arızasının zor bir şekilde tamir edileceğini göstermektedir. Teknik servis tarafından öncelikli olarak cihazın ne kadar zarar görüp görmediği gözden geçirilmelidir. Gözden geçirilen bilgisayarda hasar gören parçaların bir kısmı tamir edilir bir kısmı da değiştirilir.

 

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Ara..