MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]dellservismerkezi.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Dell Notebook Servisi

Dell Notebook Servisi

Dell Notebook Servisi ; Gelişen teknoloji tüm dünyada her yaştan insanı bilgisayar kullanır hale getirdi. Bilgisayar kullananların bir çoğu kullanımı kolay olduğu için notebook veya laptop tipi elde taşınabilir bilgisayarlar kullanıyor. Notebook ve laptop tipi bilgisayarların kullanımı masaüstü bilgisayardan çok daha avantajlı olarak görülüyor. Bunun nedeni bu cihazların taşınarak her alanda kullanılabilmesi. Parklarda bahçelerde piknikte otobüste kullanılabildiği gibi kişisel veriler ile birlikte bir kütüphanede işyerinde ve okulda da kullanılabilme imkanı bulunuyor. Notebook ve laptop tipi bilgisayarların kullanımının dezavantajı sadece taşınabilir olması.

Masaüstü bilgisayar gibi sabit bir şekilde bir masa üstünde durmadıkları sürekli olarak taşındıkları için genellikle bu cihazların arızaları kullanıcıları tarafından yere düşürülerek oluşuyor. Yere düşen notebook ve laptop bilgisayarlarda ise bir çok çeşitte arıza görülebiliyor. Yere düşerek arıza yapan bilgisayarların bir çoğunda genellikle ekran kırıkları veya kasa kırıkları görülüyor.

Notebook ve laptop bilgisayarlarda görülen ekran ve kasa kırıkları tamir edilerek değil birebir aynı parçalar ile değişim yapılarak iyileştirilmeye gidiliyor. Dell servisleri olarak uzun bir süreden beri hizmet veren bilgisayar tamir ve bakım firmamız laptop ve notebook tipi bilgisayarlarda kırılan ekran ve kasaların birebir aynı markaların aynı model parçaları ile değişim yaparak iyileştiriyor.

Ekran Kırılma Arızası

Notebook ve laptop bilgisayarlarda sıklıkla rastlamış olduğumuz ekran kırılma arızaları kullanıcıların bu arızalar nedeni ile sıkıntıya girmesine neden olur. Genellikle veri kayıplarına neden olmayan bu arıza çeşidi birebir aynı marka ve modelin ekran yedek parçası ile değişim yapılarak iyileştirilmektedir. Dell yedek parça satışı ve montajı yapan firmamız tüm Dell markalı notebook ve laptoplarda ekran değişimi ve kasa değişimi yapmaktadır.

Firmamız tarafından laptop ve notebook tipi bilgisayarların tüm parçalarında tarafımızca itina ile değişim yapılmaktadır. Bilgisayar arızaları iş yükü olan bilgisayarlarda veri kayıplarına neden olabilir. Dell servis tüm bilgisayar arızalarında özel verilerin saklanmasını sağlayarak sahiplerine bir üçüncü kişi tarafından paylaşılmadan bilgisayarlarını teslim etmektedir. Bilgisayarların arıza yapmaması için yapılacak olan bir diğer girişim de düzenli olarak bilgisayarların bakımlarının yapılmasıdır.

 

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Ara..