MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]dellservismerkezi.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Dell Servisi

Dell Servisi

Dell Servisi : Elektronik cihazların kullanımı ülkemizde ve dünyada artalıdan beri bu cihazların teknik destek almak için servislerinin de arttığını söyleyebiliriz. Günümüzde kullanılmakta olan cihazların tümü elektronik ve dijital olduğundan arızaların da bu cihazlarda görülme riski oldukça yüksektir. İyi bir şekilde kullanılan ve rutin olarak her yıl iki kez olmak üzere bakımı yapılan cihazlar bakımsız cihazlara göre çok daha az arıza yapmaktadır. hatta altı ayda bir bakımı yapılan notebook ve laptopların arıza yapmadan sürekli olarak kullanıldığını söyleyebiliriz.

Dell Servisi olarak siz değerli müşterilerimize hiç atlatmadan her altı ayda bir notebook ve laptoplarınızın bakımlarını yaptırmanızı tavsiye etmekteyiz. Bakımı düzenli yapıldığında anakart arızaları ve işlemci arızaları bilgisayarlarınızda görülmeyecek, sistem kendisini düzenli bir şekilde uzun süre çalıştırabilecektir. Siz değerli okurlarımız için dell teknik servisi olarak bu makalemizin içeriğinde laptop arızaları nelerdir incelemek istedik. Yazımızın devamını okuyarak laptop arızanızın ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Laptop Arızaları

Laptoplarda birçok çeşitte arıza görme ihtimali yüksektir. laptop arızaları genellikle temiz kullanılmayan laptoplarda çok daha sıklıkla görülmektedir. laptop arızalarının görülmemesi için yılda mutlaka iki kez olmak üzere bakım yaptırmak şarttır. bakımı sıklıkla yapılan laptoplar diğer laptop çeşitlerine göre arıza çıkartmadan uzun süre kullanılabilir. Peki; laptop arızaları nelerdir?

Harddisk arızaları laptoplarda sıklıkla görülen arızalar arasındadır. Bu arıza bazı zamanlarda parça değişimi bazı zamanlarda ise onarım gerektirir. Mavi ekran sorunları hemen hemen her zaman harddiskin bozulduğunu göstermektedir. Çalışırken donması veya sistemin sıklıkla çökmesi de harddisk sorunları arasındadır. Bu süreçte mutlaka veri kurtarma işlemleri yapılmalıdır. Aksi takdirde cihaz içeriğindeki tüm bilgiler silinebilir.

Ekran kırılmaları dell servisi olarak en fazla rastlamış olduğumuz sorunlarından birisidir. Ekran kırıkları aynı modeldeki ekran ile değiştirilerek tamamen tamir edilebilir. Ekran kırıklarının bilgisayarlarda görülmemesi için notebook ve laptoplar bulundukları alandan yere düşürülmemeli ve üzerlerine hızlı bir sert cismin çarpmasına engel olunmalıdır. Menteşe arızaları ve menteşe kırıkları da laptoplarda görülen arızalar arasındadır. Bu arızaların tamirinde genellikle menteşe değişimi yapılması gerekir. Menteşe değişimi yapıldıktan sonra laptop kullanımına devam edilebilir.

 

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Ara..