MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]dellservismerkezi.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Dell Servis Türkiye

Dell Servis Türkiye

Dell Servis Türkiye : Dell markalı notebook ve laptoplar uzun bir süreden beri ülkemiz sınırlarında da kullanılmaya başlandı. Bu cihazlar sağlam ve kalite içerikli olarak her bilgisayar kullanıcısı tarafından tercih ediliyor. bakımları düzenli bir şekilde yapılması gereken bu cihazlar uzun süre kullanmaya uygun cihazlar olarak bilgisayar uzmanları ve teknik servisler tarafından da tavsiye ediliyor. Notebook ve laptoplar ülkemizde ve dünyada masaüstü bilgisayarlara göre çok daha fazla tercih edilmeye başlandı.

Dell Laptop cihazların çok fazla tercih edilmesinin nedeni taşınabilir olması olarak görülüyor. Taşınabilir olan bu cihazlar ne kadar sağlam ve kalite içerikli olarak üretilseler de düşmeye bağlı veya klavye kısmına su dökülme ile birlikte arıza yapabiliyor. Dell teknik servisi olarak en fazla görmüş olduğumuz arıza çeşitlerinin bilgisayarlarda oluşan su teması ve düşme ile çarpma olarak sayabiliriz. Notebooklar ve laptoplar uzun süre kullanılmak istendiğinde yılda bir kez olmak üzere kesinlikle bakıma tabi tutulması gerekir. Bakım sürecinde bu cihazlar virüs taramasından geçirildiği gibi, iç parçalarında problem olup olmadığı da gözden geçirilmelidir. Cihazların bozulmasına neden olan ekran kırıkları hızlı bir şekilde tamir edildiğinde cihazın tamamen arızalanmasına neden olmadan çözüme ulaştırılabilir.

Dell servisi olarak yere düşen notebook ve laptoplarda neler yapılması gerektiği hakkında bu makalemizde bilgi verelim istedik. Notebook ve laptopunuz yere düşerek arızalandı ise yapmanız gereken işlemleri yazının devamında takip edebilirsiniz. Elektronik cihazların darbeye maruz kalması her zaman dijital ve elektronik cihazların arızalanmasına neden olabilir. En sık görülen arızalardan birisi olan cihazların düşmesi nedeni ile ekran kırıkları, şarj girişi arızaları ve menteşe kırıkları tamir edilebilecek bir türdedir.

Laptop ve notebook içinde bulunmakta olan ve her biri farklı görevler için kullanılan tüm ekipmanların detaylı bir kontrolü gerekmektedir. Zira düşme ile oluşan zarar hemen ortaya çıkmasa da daha sonra farklı parça arızaları olarak ortaya çıkabilir. Dell teknik servis bünyesinde notebook düşme ile oluşan arızalar, laptop düşme ile oluşan arızalar tamir edilmektedir. Tamir sonrasında garanti süresi uygulamamız tüm laptop ve notebook çeşitlerinde uygulanır.

 

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Ara..