MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]dellservismerkezi.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Dell Teknik Servis

Dell Teknik Servis : Teknolojinin gelişmesi ile birlikte evlerimizde, okullarımızda, işyerlerimizde kısaca tüm yaşam alanlarımızda notebook ve laptoplar kullanılmaya başlandı. Notebook ve laptop seçerken markaya ve modaya uygun olanları seçen kullanıcılar mutlaka seçim yaparken bu cihazları kullanım şartlarını ve alanlarını belirleyerek seçmeleri gerekir. Laptop ve notebooklar kullanım sürecinde eğer temiz bir şekilde kullanılırsa uzun süre kullanılabilir cihazlar haline getirilebilir.

 

 

Fakat cihazların suyla teması, sert cisimler ile teması veya yere düşürmek suretiyle cihaza zarar vermek bu cihazların arızalanmasına neden olabilir. Notebook ve laptoplar arıza yaptıklarında mutlaka uzman bir servis elemanı tarafından tamir edilmelidir. Aksi takdirde notebook ve laptop tamiri hakkında hiçbir bilgisi olmayan kişiler tarafından arıza giderme işlemi yapılmaya çalışılırsa cihaza zarar vererek daha büyük arızalara neden olmak kaçınılmaz hal alabilir. Uzun bir süreden beri Dell teknik servis hizmeti veren firmamızda notebook tamir, notebook bakım, notebook yedek parça satışı ve laptop yedek parça satışı yapılmaktadır. Dell servisi olarak saymış olduğumuz bu hizmetlerden faydalanmak istiyorsanız iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Siz değerli okurlarımıza bu makalemizin içeriğinde Dell servis hizmetleri veren bir firma olarak notebook ve laptop klavyesi nasıl temizlenir bilgilerini verelim. Aralıklı süreçlerde laptop ve notebookların temizlenen klavyeleri bir miktar da olsa notebook ve laptopların arızalanma sürecini engelleyebilir. Notebook ve laptop klavyelerini temizlemek için öncelikli olarak toz alındığından emin olunmalıdır. Eğer notebook ve laptop klavyeleri su ile temas etti ise o zaman klavyenin en iyi şekilde kullanılabilmesi için mutlaka klavye değişimine gidilmesi gerekir.

Aksi takdirde su ile temas etmiş olan klavye, anakart, işlemci gibi notebook ve laptopların ana parçaları olan çalıştırıcı parçalara da zarar verecektir. Bazı danışanlarımızın bizlere verdiği bilgilere göre fanı olan saç kurutma makinesi gibi cihazlar ile sıvı teması olan notebook ve laptop klavyeleri kurutulmaya çalışılmaktadır. Laptop ve notebook gibi cihazların ıslanan klavyesini saç kurutma makinesi ile kurutarak temizlemek cihazın iç parçalarına ısı teması yapıldığı için zarar verecektir. Silinebilecek seviyede ise mutlaka kuru bir bez ile klavyenin temizliği yapılmalıdır.

Call Now ButtonHemen Ara..