MÜŞTERİ HİZMETLERİ (0212) 320 88 90
E-POSTA destek[@]dellservismerkezi.com
Çalışma Saati 09:00 - 19:00
Arıza Tespit Formu

Dell Laptop Servis

Dell Laptop Servis

Dell laptop servis hizmeti veren bir firma olarak laptop tamir, laptop bakım, notebook bakım ve notebook onarım hizmeti vermekteyiz. Hizmetlerimizden faydalanmak için bizlere telefon numaralarımızdan ve internet adreslerimizden ulaşabilirsiniz. Laptop ve notebook bilgisayarlar artık teknolojinin de gelişmesi ile birlikte her evde bulunan dijital cihazlardandır. Bu cihazlar çocuklar için oyun oynama aracı gibi görülse de bir çok kişi bu cihazlarda tasarım, muhasebe ve bu işlere benzer işlerini yaparak geçimini sağlamaktadır.

Notebook ve laptop tipi bilgisayarlarda aniden gelişen arıza çeşitleri kullanıcılarının sıkıntıya düşmesine neden olabilir. Cihazların arıza yapmasına neden genellikle bu cihazların taşınabilir olması nedeni ile yere düşmesi veya üzerine çay, kahve veya ayran gibi sıvı içeceklerin dökülmesidir. Dell Servisleri olarak notebook ve laptop tipi bilgisayarlarda oluşan arızaların bir çoğu hızlı bir şekilde tamir edilebilirken, bazı arızaların mutlaka parça değişimi yapılarak tamir edilmesi gereklidir. Tamir esnasında yapılan parça değişimleri Dell servis bünyesinde birebir aynı parçalar ile arızalı parçaların değişimi ile yapılmaktadır. Verilen tüm hizmetlerimiz karşılığında garanti süreci uygulamamız bulunmaktadır.

Ekran Kırıkları

Laptop ve notebook tipi bilgisayarlarda en sık görülen arızalardan birisi de ekran kırıkları arızalarıdır. Bu arıza çeşidinin oluşmasındaki neden genellikle cihazların kullanıcıları tarafından sert bir cismin ekrana gelmesi veya cihazın taşıma esnasında yere düşürülmesi dolayısıyla oluşmasıdır. Ekran kırıklarının çözümü tamamen eski kırık ekranın yerinden çıkartılarak birebir yeni olan orijinal ekran parçasının bilgisayar ekranı ile değişiminin yapılması sonrasında gerçekleştirilmektedir. Yapılan işlemin tam da yerini bulabilmesi için orijinal ekran parçasının kullanılması şarttır.

Ekran kırıkları bilgisayar üretici firmalarının garanti kapsamı dışında değerlendirilir. Kişiye ait olan bu arıza tipinde bilgisayarların yere düşürülmesi en büyük etkenlerden birisidir. Notebook ve laptoplarda ekran kırıkları arızası görülmemesi için elde cihazın taşınma esnasında başka bir nesnenin taşınmaması notebook ve laptop tipi bilgisayarlarda cihazların parça kırıklarına veya ekran kırıklarına neden olmadan taşınabilmesini sağlayabilir. Ekran kırıkları arızalarında bazı eski modellerde ekran bulmak zordur. Ekran kırıkları oluşmaması için kişiler cihazlarını biraz daha dikkatli kullanmaları gerekir.

 

Comments are closed.

Call Now ButtonHemen Ara..