Dell Anakart Onarımı : Dell teknik servisi olarak servisimize gelen arıza yapmış bilgisayarların büyük bir kısmının anakart arızası ile gelmiş olduğunu söyleyebiliriz. Sık arıza yapan bir sisteme sahip olan anakart arızaları nasıl anlaşılır? Bu makalemizde inceleyerek anakart arızalarının nasıl oluşabileceğini anlatalım. Ülkemizde artan notebook ve laptop kullanımı son zamanlarda masaüstü bilgisayarları oldukça fazla aşmış durumdadır. Bunun nedeni bu cihazlar çantada taşınabildiği, ev içinde kullanmak için bir odaya mahkum olmadan kullanılabildiği için bilgisayar kullanıcıları tarafından rağbet görmektedir.

Anakart arızalarında en fazla notebook ve laptopların hiçbir şekilde tepki vermediği görülür. Notebook ve laptopların yavaş açılması, açılırken ekranın tamamen beyaz dönmesi, sık sık laptop ve notebookun donması gibi ekran görüntüleri anakartta sorun olduğunu bizlere anlatabilir. Anakart arızlarında anakartın tamiri oldukça zordur. Bu nedenden dolayı genellikle anakart arızaları birebir aynı anakart ile değişim yapılarak tamir edilmektedir. Bu işlem bir bilgisayarın tekrardan temiz bir şekilde sıfır ayarında kullanılabileceğini göstermektedir.

Dell Servisi olarak tüm bilgisayarlarda kesinlikle her yıl bir kez veya iki kez olmak üzere bakım yapılmasını siz değerli müşterilerimize tavsiye etmekteyiz. Zira bakımı düzenli olarak yapılan herhangi bir elektronik veya dijital cihaz çok daha iyi bir şekilde çalışarak arıza göstermeden çalışabilir. Anakart arızaları kadar işlemci parçaların da arızalandıklarında anakart kadar notebook ve laptoplara etki ettiği görülebilir. İşlemciler de aynı anakartlar gibi değişim yapılarak tamir edilebilmektedir.

Bir cihazın iyi bir şekilde tamir edilmesini istiyorsanız siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz kesinlikle notebook ve laptop üzerine tamir hususunda eğitim görmemiş kişilere laptop ve notebooklarınızı teslim etmeyiniz. Bir elektronik ve dijital cihazların bilinçsiz bir şekilde tamir edilmek için kurcalanması o cihazların çok daha büyük sorunlar ile karşı karşıya kalarak yüksek maliyette tamir olabileceğini göstermektedir. Yüksek maliyetli tamirlere neden olmamak için işi ehline teslim etmenizi tavsiye etmekteyiz. Siz değerli müşterilerimiz için yapmış olduğumuz her tamir ve her bakım sonrasında garanti süresi uygulamamız bulunmaktadır. Garanti belgesi uygulamamız her cihaz için farklı süreler halinde uygulamaya konulmaktadır.